דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336
מהפכה באירידיולוגיה בארץ ובעולם - האירידיוסופיה

מהפכה באירידיולוגיה בארץ ובעולם הפילוסופיה של האירידיולוגיה - האירידיוסופיה

מהפכה באירידיולוגיה בארץ ובעולם 

שלומית תמיר מוציאה את הספר האירידולוגי הראשון בעברית בשנת 1994 במהדורה חדשה "מבוא לאירידולוגיה- אבחון בריאותי בקשתית העין" ("אבחון בריאותי בקשתית העין" במהדורתו הראשונה)  ובשנת 2007 הוציאה לאור את ספרה במהדורתו החדשה "אירידוסופיה® - אירידולוגיה בהיבט הרגשי- אבחון וטיפול" (במהדורתו הראשונה "מה אומרות עינייך" הוצאת ידיעות אחרונות). בספרה זה הוכיחה את הקשר הישיר בין מצבו הפיזי של האדם לבין מצבו הרגשי דרך המפה האירידיולוגית הרגשית-אירידיוסופית הראשונה בעולם שהגתה. בספר זה מקרי מבחן, צילומי עיניים ואנמנזות המוכיחים את התיאוריה כי "איברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים פיזית".  שלומית תמיר המשיכה לחקור וגילתה כיצד לאבחן דרך האישון את הרצף הדורי של האדם, ודרך ארגז כלים ייחודי ותהליכי הבנה לפתור קונפליקטים בכל תחומי החיים. פילוסופיה זו שהגתה שלומית תמיר הינה פילוסופיה מדעית של האירידיולוגיה הנקראת - אירידיוסופיה®

מסע של מהות וייעוד מתחילת הדרך ועד לאירידוסופיה®

עם שחרורה מצה"ל, נרשמה ללימודי נטורופתיה במכללה לרפואה משלימה הראשונה שהוקמה בישראל. במקביל ללימודיה במכללה הרחיבה את ידיעותיה בתחום האירידולוגיה אצל פרופסור שמיט, יו"ר איגוד הנטורופתים בגרמניה, שהגיע לישראל במיוחד על מנת ללמד כאן את שיטתו.
בשנת 1994 כששלומית בת 24 , הוסמכה כנטורופתית ע"י המכללה לרפואה משלימה ובמקביל הוסמכה לעסוק בנטורופתיה מטעם איגוד Heilpraktike  הגרמני על ידי ד"ר בני קול, ממשיך דרכו של פרופ' שמיט. באותה שנה יצא לאור בהוצאת אסטרולוג ספרה הראשון: "מבוא לאירידיולוגיה - אבחון בריאותי בקשתית העין". היה זה הספר הראשון בעברית בתחום האירידולוגיה ועוסק ביסודות האבחון הפיסי ובטיפול בתזונה - צמחי מרפא ותוספות מזון. בספר זה הביאה שלומית תמיר מהידע שרכשה מבית מדרשו של ד"ר זאב פכטהולד המורה הנכבד. 
לקראת תום לימודי הנטורופתיה פנתה ללימודים אקדמיים באוניברסיטת ניו פורט.
בלימודים אלה קיבלה פרספקטיבה רחבה על הטיפול המשלים דרך היבטים נפשיים ורגשיים נוספים. בנוסף בחרה להשתתף בתכנית בין תחומית, ששילבה לימודי פילוסופיה ומדעי ההתנהגות עם לימודי רפואה משלימה.
במסגרת התארים הראשון והשני (B.A. M.A.) חקרה שלומית את השפעת התזונה על התנהגות האדם. אוניברסיטת ניו פורט כיבדה את בחירתי לכתוב עבודת דוקטורט (Ph.D) בתחום האירידולוגיה (ד"ר לפילוסופיה ומדעי ההתנהגות Philosophic Doctor of Human Behavior and Nurtision ) עבודה זו עסקה בנקודות ההשקה בין היבטים פיסיים ורגשיים בחיי האדם על-פי האירידולוגיה.
במהלך לימודיה, בשנת 2002, הוציאה לאור מפה ראשונית רגשית הממפה איברים פיזים כרגשיים. לאחר שנה הוציאה לאור חוברת עבודה לתלמידים הסוקרת את ראשית מחקריה בנושא האירידוסופיה וכיום משמשת חוברת זו ככלי עבודה למורים ולתלמידים בשיטת תמיר.

הספר "אירידוסופיה®" כולל מחקרים בנושא האירידולוגיה הפיזית והרגשית והקשר בניהם המצביעים על נחיצותו של ההיבט הפילוסופי והרגשי לרפואתו השלמה של האדם, לא פחות מהריפוי הפיזי. תוך זמן קצר, נהפך הספר לאבן שואבת עבור תלמידים ומטפלים בתחום הרפואה האלטרנטיבית. ספר זה הוא אבן דרך לכל אדם העוסק בתחום ההוליסטי. 
לרכישת ספרים ומפות לחצו כאן.

במקביל ללימודיה האקדמיים, לימדה מעל לעשור אירידולוגיה ב"מכללת רידמן" על כל שלוחותיה השונות והכשירה מורים ללמד את שיטתה. עד מהרה הפכה האירידולוגיה לכלי אבחון מרכזי בלימודי נטורופתיה שהחלו לצבור תאוצה ולקבל גושפנקה ממסדית. דור חדש של אירידיולוגים מקצועיים ב"שיטת תמיר" הוביל את ד"ר תמיר ליזום את הקמתה של "עמותת האירידיולוגים הקליניים בישראל" ואת הקמתו של המכון לחקר האירידולוגיה.

כיום האירידיוסופיה היא אבן דרך המביאה אבחו וטיפול דרך מדע, פילוסופיה ותהליכי הבנה כדרך לריפוי האדם 

מדוע כדאי ללמוד אירידוסופיה® צפו בסרטון: