דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336
מכון מחקר

המכון לחקר האירידולוגיה למדע פילוסופיה וחדשנות

המכון לחקר האירידולוגיה למדע פילוסופיה וחדשנות


ייסוד המכון 

המכון נוסד בשנת 2000 על ידי שלומית תמיר, כשזו החלה לחקור את נושא האבחון הרגשי במקביל לאבחון פיסי דרך מדע האירידולוגיה.
בידיה היו אוסף צילומי עיניים ואבחונים אירידיולוגיים המוכיחים אנמנזות רפואיות מול אבחונים אירידיולוגיים שפתרו בעיות שלא הצליחו רופאים לאבחן. 
שלומית גילתה כי סימנים ראשוניים המתהווים בקשתית העין אינם מראים את אותותיהם בסימפטומים פיזיים ואף לא בבדיקות דם. באוסף צילומי עיניים שאספה, הבחינה כי סימנים מסוימים מסבירים מצבים רגשיים המחכים לפתרונם. 
אמירתה כי "איברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים פיזית" הוכיחה את עצמה, ולכן שלומית תמיר רואה את האירידולוגיה כמדע. לעומת זאת מחקרים שונים הראו כי אותם סימנים הרשומים בקשתית העין המראים לכאורה על לקות פיזית אינם מוכיחים את עצמם בממצאים מעבדתיים אלא לאחר שנים רבות. 
במחקרה שלומית הוכיחה כי באותן שנים עד שסימנים אלו מוכיחים עצמם באופן מעבדתי ומשנים את צורתם בקשתית הם מראים על קונפליקטים רגשיים, בבוא הזמן יהפכו לסימפטומים פיזיים אם לא יפתרו לעומקם. 
באמצעות אוסף מקרי בוחן שלומית החלה ליצור את המפה הרגשית הראשונה בעולם והוכיחה שוב את הקורלציה בין גוף ונפש באופן מדעי נגיש וברור באמצעות מפה זו.  

ספרה במהדורתו הראשונה "מה אומרות עינייך" יצא לאור, לאחר שבע שנים של מחקר וכתיבה, בהוצאת ידיעות אחרונות והיום נמכר תחת המכון במהדורה מורחבת בשמו הנוכחי "אירידוסופיה - אירידולוגיה בהיבט הרגשי - אבחון וטיפול"

האם ניתן לאבחן דרך קשתית העין את סודות הגוף והנפש היכן מצויה הנשמה ומהי:

שלומית העלתה השערה שהאישון הוא סוד תמצית הנשמה של האדם. על פי התפישה האישון,  כדמוי סליל של פילם ישן עשוי לשקף את האדם כסליל אינסופי של שרשרת דורית. האדם הוא חלקיק בלתי נפרד מאוסף נגזרותיו הדוריות.

"נגזרת האדם היא אוסף חלקיקים מתוך ההתנהלות האישיותית-דורית (DNA) השייכת לענף דורי מסוים."

שלומית 2012 

שלומית מצאה כי ניתן לאבחן את נגזרותיו של האדם דרך אישוניו וכיצד ניתן לזהות את הרצף הדורי אליו שייך ובכך לגלות את מהות חייו הקיומית.
עשרות צילומי עיניים, צילומי אישונים וסיפורי חיים אודות מטופלים ותלמידים המוכיחים את חשיבות החקירה וידיעת האדם אודות נגזרותיו ורצפיו הדוריים אשר יכול לאפשר לו להתחבר אל מהותו בכל תחומי החיים.

מכון המחקר נקרא "המכון לחקר האירידולוגיה מדע פילוסופיה וחדשנות" היות וכל מחקריה חושפים את סודות האדם באמצעות קשתית העין והאישון. אלו משקפים את מצפן האדם על כל רבדיו בעידן החדש. נושא הנגזרות והרצף הדורי של האדם היא תורת הפילוסופיה, "בראייה אחרת" המאפשרת לאדם לחקור ולגלות את עצמו ברבדיו השונים.

״האדם הוא חלקיק של שרשרת דורית אין סופית המצויה בסליל סבוך, דמוי סליל DNA, מאחורי האישון באופן מטאפורי. 
תפקידה של כל נשמה הבאה לעולם הוא לסדר סליל זה על מנת ליצור רצף מאוזן. לרוב ישנן קפיצות בין דוריות היוצרות רצף לא שווה ולשם כך מגיעות נשמות הבאות ליצור מילוי לרצפים דוריים אלו (להחזיר את האיזון)

בעולם השכלי נשמות אלו הם אנשים הנתפשים כמעוכבים היות ויחסית להוריהם הם אינם מפותחים דייה אך הם באים לסדר את הקפיצה הבין דורית מבחינה קוונטית בין הדורות על מנת ליצור רצף מדויק של האדם כולו (של כל השרשרת הדורית).שכן על פי תפישתה האדם הוא חלקיק אחד קטן מכל השרשרת הנקראת אדם"

שלומית תמיר מתוך קורס "בראייה אחרת" 2014


את נושא האדם כחלקיק בלתי נפרד של שרשרת דורית על נגזרותיו וחקירת הרצף הדורי של האדם ניתן לראות גם דרך הכתובים, הפער הדורי בין אברהם אבינו כאיש חסד עליון לטרח אביו, הקשר והפער הדורי בין רחל אמנו ללבן, הקשר הדורי והרצף של קיין ויוסף, הקשר בין בודהה לדלאי לאמה האחרון המהווה תמצית וסוף השרשרת הדורית של  בודהה ועוד. 
במחקריה מביאה שלומית השערה נוספת, שהוכיחה את עצמה, כי אדם מעבר להיותו חלקיק של שרשרת דורית ביולוגית אין סופית (הבאה לתקן את רצפיו) האדם שייך גם לרצפים שונים של אנשים שאינם שייכים לשרשרת הדורית הביולוגית שלו.
בקורסים של המכון במשך שנים יצרה שלומית "מעבדת אנשים" שחקרו את שייכותם לקבוצות אנשים (לא מהשרשרת הדורית) הדומים להם והממוקמים ברצפים מתפתחים ומפותחים להם וידיעת כל זה עזרה להם ללמוד את עצמם ואת יחסיהם לאנשים בגוונים השונים.
"בראייה אחרת" הינה פילוסופיה מדעית וחדשנית היות והיא חוקרת את האדם המשתנה מדורותיו עד לרוח התקופה העכשווית החדשנית.