דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336
ממייסדת האירידולוגיה להוגת פילוסופיה

ממייסדת האירידולוגיה להוגת פילוסופיה

 

לבחור מרפא ואורח חיים במקום רפואה ותרופה

שלומית תמיר 2007

שלומית בחרה לחקור את מדע האירידולוגיה בעקבות מצוקה רפואית אישית. לימים ייסדה את האירידולוגיה בישראל. מאוחר יותר הגתה את הפילוסופיה "בראייה אחרת", אירידיוסופיה® שעומדת מאחורי מדע זה.

בהיותה נערה בחרה שלומית במרפא ודרך חיים במקום רפואה ותרופה. שלומית סבלה בילדותה ובנערותה ממחלת האסתמה שפגעה מאוד באיכות חייה. ד"ר זאב פכטהולד, מרפא (אירידולוג ונטורופת), היה היחיד שהביא לרפואתה השלמה, כאשר אבחן במדויק את מקור הבעיה, על ידי שינוי הרגלי תזונה, צמחיי מרפא ופילוסופיית חיים. 

הריפוי ממחלת האסתמה יצר בה את הרצון לחקור ולדעת תחום שנחשב אזוטרי באותן שנים ולא היה ניתן ללמידה בצורה ממסדית - האירידולוגיה.  
בגיל 17 בחרה שלומית את ד"ר פכטהולד כמורה דרך. הקפדנות שבה מילאה אחר הוראותיו, לצד סקרנותה לגבי תחום האירידולוגיה, העלו בד"ר פכטהולד את הרצון להעביר אליה את הידע הרב שברשותו, למרות גילה הצעיר.
במשך תקופת התיכון ובזמן שירותה הצבאי זכתה לידע מעשי רב כאשר התבוננה  עם ה"מאסטר" אל תוך עיניהם של מאות מטופלים. מקשיבה ולומדת בהתמדה את רזי האבחון והטיפול הייחודיים הללו. בבוא העת ראה בה ד"ר פכטהולד את  ממשיכת דרכו.

"בראייה אחרת" חודרת את הנפש באמצעות מענה פילוסופי - אירידוסופי

במהלך כתיבת ספרה האחרון במהדורתו החדשה "אירידוסופיה®" (במהדורה הראשונה "מה אומרות עינייך") החלה לראות ד"ר תמיר את ההיבט הפילוסופי כחלק בלתי נפרד מהעולם הטיפול. 

למרות ההצלחות הרבות שהניבו פירות דרך הריפוי הפיזי (באמצעות תזונה, צמחי מרפא, הומאופתיה ועוד) ראתה שלומית כי סוד ההבנה דרך תהליכי חשיבה הם נדבך חשוב להביא לריפויו השלם של האדם. 

תהליכי החשיבה אותם הגתה נתנו מענה פילוסופי יישומי לכאבים, לרגישויות, למחלות ולכל קונפליקט, עיכוב וחוסר בהירות בחייהם של מטופליה ותלמידיה. וכך "בראייה אחרת" החלה להתהוות ולהתגבש כתפישה פילוסופית בעידן החדש העומדת בפני עצמה. 

"בראייה אחרת", אירידוסופיה® פילוסופיה מדעית

הפילוסופיה בראייה אחרת נולדה מתוך מדע האירידולוגיה בעקבות מחקריה של שלומית תמיר המביאים את הקשר הישיר בין המפה האירידוסופית,שהגתה, ובין המפה האירידולוגית העתיקה בעולם. 

בספרה "אירידוסופיה®" בהוצאת המכון לחקר האירידוסופיה (בהוצאה הראשונה "מה אומרות עינייך" בהוצאת ידיעות) הוכיחה בעזרת מקרי מבחן רבים, צילומי קשתיות ואנמנזות רפואיות את הקשר בין סימפטומים פיזים להיבטים הרגשיים של האדם. 

מבחינה מדעית האיבר הראשון המתפתח אצל העובר כבר בגיל ששה שבועות יחד עם עצביי המוח (אקטודרם) הם קשתיות העיניים כך, שכל הזיכרון התאי, הדורי והעוברי, נמצא בעצביי האקטודרם בקשתיות העיניים ועל פי מחקריה של ד"ר תמיר Ph.D גם באישון.
מתוך כך גילתה שקשתית העין היא תביעת האצבע היחידה היכולה להראות את כל השרשרת הדורית של האדם על יכולותיו ובעיקר על פציעותיו הדוריות אותם האדם צריך לשאוף לרפא על מנת למנוע עיכובים מנטליים או פיזיים ועל כך נשענת הפילוסופיה של "בראייה אחרת". 


"קשתית העין עשויה מאלפי כלי דם היוצרים מבנה ייחודי משלה. מבנה זה מולד ואינו משתנה ודרכו ניתן ללמוד את רבדיו של האדם בהיבטיו הדוריים והגנטיים. כלי דם משנים את צורתם, על פי התפישה, כשהאדם אינו פותר את הקונפליקטים בחייו ואלו הופכים לבעיות פיזיות. כך מתחיל האדם לרכוש רגישויות שהופכות לסימפטומים ולמחלות ובמקביל חלקים מהמבנה הראשוני של הקשתית מתחיל להשתנות."  

שלומית תמיר מתוך קורס אירידולוגיה 2013 


מכון מחקר למדע פילוסופיה וחדשנות - "בראייה אחרת"

בנוסף ד"ר תמיר חקרה את נושא האישון בעשור האחרון וגילתה כי דרכו ניתן לאבחן את נגזרותיו של האדם על דורותיו ובכך ניתן לדעת את מקומו של האדם ברצף הדורי. ידיעה זו יכולה לגלות את מהות האדם בחייו הנוכחיים. 
העשור האחרון, החל משנת 2000, הוא עשור המשקף את המהפכה הטכנולוגית שהשפיעה על התנהלות האדם ויצרה רצף חדש של האדם. 
המכון חוקר את השפעת העולם על האדם מבחינה אבולוציונית וממצאיו המרתקים מוכיחים את עצמם הלכה למעשה. תהליכי החשיבה של הפילוספיה "בראייה אחרת" עוזרים לאדם למצוא את עצמו בעולם החדש מבלי לאבד את הסיבה שלשמה הגיע לעולם. 

"בראייה אחרת" משודרת כשלוש עשרה שנה ב 103FM


הפילוסופיה "בראייה אחרת" רואה את עומק ההבנה של האדם כתנאי הכרחי לבריאותו הפיזית והנפשית 

 

אנשים בוחרים "בראייה אחרת" כי... הסוד הוא בהבנה


הפילוסופיה "בראייה אחרת" קיבלה את מקומה בתוכנית רדיו דרכה לומדים המאזינים כיצד להבין את הקונפליקטים בחייהם כך שיוכלו לפתור אותם דרך תהליכי חשיבה המביאים להבנה. 
אלפי מאזינים ומטופלים הבינו את סוד ההבנה המסתתר ב"בראייה אחרת". האדם המתאמן דרך התפישה מבין כי כל רגישות, עיכוב או מחלה תפקידם לעורר בו הבנה אחרת וניתנים לו הכלים לגלות את הסיבה לקונפליקט והדרך לפתרון. 


קהילת "בראייה אחרת" 

שלומית תמיר נכדתו של אחד ממקימי ויקירי קהילת אנוסי משהד בפרס. אביה עלה לישראל כחלוץ ולקח חלק בהקמת מדינה ישראל יחד עם ששת אחיו. את שלומית בחר אביה לגדל בחינוך רב תרבותי בה חשף אותה לעולמות שונים ומיוחדים של אומנות, יהדות ואהבת אדם. 
התפישה, "בראייה אחרת",  הפכה לקהילה בפני עצמה, ערבוב של אנשים מסוגים שונים ובגילאים שונים אשר בחרו להתאמן דרך תפישה זו. 
קהילה זו היא קהילה אשר תכניה משותפים ומפורסמים לקהל הרחב, בעלת מאפיינים של דו-שיח חופשי ופתוח בכל נושא בעולם החדש, בעלת הקשבה, תמיכה, עזרה הדדית וכל זאת בתנאי שלאדם רצון להתפתחות אישית ועצמאות. 

הכתבים של הפילוסופיה

לפילוסופיה "בראייה אחרת" כתבים רבים (כיום נאספו כ 400) אותם ניתן ללמוד ותלמיד יכול להבין את מהותו בעידן החדש. עוד על הכתבים וקורסים לחץ כאן

מסרי עתיד העולם 

האדם כפרט והעולם ככלל הם חלק בלתי נפרד המשפיע בצורה קוונטית האחד על השני. שלומית תמיר ידועה כעתידנית החוקרת את אירועי העולם והשפעתם וחלק ממסריה הוכיחו את עצמם.

עוד על עתידנות ומסרים לחצו כאן 

 לחצו כאן למכתב האישי משלומית לתלמידיה