דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336

אירידיוסופיה®

האירידיוסופיה® היא הפילוסופיה של האירידיולוגיה העוסקת בחכמת הקשתית על ההיבטים הפיזיים והרגשיים פרי הגותה של ד"ר שלומית תמיר. 

אירידו: איריס (קשתית)   סופיה: חכמה  
במקור Iridology

מפת אירידולוגיה פיזית מפת אירידולוגיה רגשית

משמעות המילה אירידו היא אבחון דרך הקשתית וביוונית Iris משמעותה קשתית, וסופיה הינה חכמה.  שלומית תמיר הגתה את מושג האירידוסופיה על מנת להגדיר את הקשר בין הפילוסופיה "בראייה אחרת" לבין מדע האירידולוגיה והמפה הרגשית שהגתה.

האירידוסופיה היא פילוסופיה העוסקת בהבנה האדם בכל רבדיו על דורותיו וחלק בלתי נפרד מהפילוסופיה "בראייה אחרת". תפישה זו מאפשרת לאדם לבחון את עצמו מחדש בעידן הנוכחי דרך תהליכי חשיבה ייחודיים. גלגל העין הוא כמצפן העוזר לאדם לראות את עצמו באופן אוטנטי כך שלימוד והכרת תורת האירידיוסופיה חושפת את סוד מהותו. 


יסודות האירידוסופיה® 

המפה הרגשית על פי מחקריה של ד"ר תמיר Ph.D מגלה קונפליקטים לא פתורים נרכשים ודוריים היכולים להפוך לסימפטומים פיזיים על מנת להעיר ולהאיר את האדם להתפתח. 

האישון הוא "האיש הקטן" שצורתו מגלה לאדם את נגזרותיו מתוך הרצף הדורי שממנו הגיע.
"בראייה אחרת" טוענת כי האדם איננו יחידה נפרדת בפני עצמה, האדם הוא חלקיק של שרשרת דורית אין סופית מאשכול חלקיקים דוריים נוספים.

צורת האישון יכולה לגלות לנו האם האדם שייך לנגזרת הנקבית או הזכרית או לשניהם או האם עשוי הוא להיות חלקיק המסיים את השרשרת הדורית לשמה בא. על מנת שהאדם ידע את סוד מהותו עליו לאבחן את שייכות חלקיקיו, על פי "בראייה אחרת" הגדרת שייכות זו נקראת נגזרת. האדם מתבקש לגלות האם נוטה הוא להיות הנגזרת המפותחת או המתפתחת של אותו חלקיק אליו הוא שייך. הטענה העומדת מאחורי יסוד זה היא כי לאישון צמוד סליל סבוך של חלקיקים המגלה על ידי צורתו את סוד הרצף והחלקיקים אליו האדם שייך. כשהאדם ידע את מקום שייכותו ברצף, רק אז יוכל לדעת את מהות משמעות חייו.

באישון טמון סוד מהות קיומה של הנשמה.

שלומית תמיר 2000

בסליל האישוני קיימים זיכרונות דוריים שלא ניתן למחוק אלא לפענח ולפרוט. חובתו של האדם היא להכיר ולמצוא על ידי זיכרונות אלה את התשובה לקונפליקטים במציאות הנוכחית, ולסנכרן בין התקופה שבה בחר להיוולד ולהתהוות כאדם לבין זכרונותיו הדוריים. על מנת להבין את תהליך סנכרון המציאות של העבר וההווה דמיינו את האישון כסליל של סרט צילום (פילים) של מצלמה אנאלוגית המגיעה למעבדת פיתוח תמונות. בדומה לסרט צילום לא ניתן להמשיך במציאות יומיומית מבלי לעבור תהליכי "פיתוח של מחשבה" הקשורים לזיכרונות תאיים נסתרים. האירידוסופיה מראה אילו זיכרונות דוריים עלינו לפרוט בחיינו העכשוויים ברוח העידן הנוכחי ו"בראייה  אחרת" מקנה לאדם את תהליכי החשיבה המתאימים לו על פי בשלותו לראות את עצמו בשיקוף ובבהירות ולהגיע להבנות שיובילו אותו אל הפוטנציאל שבו. 

 

"בראייה אחרת" היא מעבדת הפיתוח המעניקה את חשיפת האור המדויקת בכדי לפתח את האדם באופן המדויק על פי בשלות האישית של האדם

שלומית 2013

על מנת להכיר את תורת האירידוסופיה לפניכם סקירה כללית אודות האירידיולוגיה הפיזית והרגשית- על פי הפילוסופיה בראייה אחרת- האירידוסופיה®

למעוניינים ללמוד את התפישה לחצו כאן