דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336

בראייה אחרת - פילוסופיה מדעית

הפילוסופיה "בראייה אחרת", האירידוסופיה® נולדה מתוך מדע האירידולוגיה בעקבות מחקריה של שלומית תמיר המביאים את הקשר הישיר בין המפה הרגשית שהגתה ובין המפה האירידולוגית העתיקה בעולם. 

בספרה "אירידוסופיה® – אירידולוגיה בהיבט הרגשי אבחון וטיפול" בהוצאת המכון לחקר האירידולוגיה (במהדורה ראשונה "מה אומרות עינייך" בהוצאת ידיעות) הוכיחה בעזרת מקרי מבחן רבים, צילומי קשתיות ואנמנזות רפואיות את הקשר בין סימפטומים פיזים להיבטים הרגשיים של האדם. 

מבחינה מדעית האיבר הראשון המתפתח אצל העובר כבר בגיל ששה שבועות יחד עם עצביי המוח (אקטודרם) הם קשתיות העיניים כך, שכל הזיכרון התאי, הדורי והעוברי, נמצא בעצביי האקטודרם בקשתיות העיניים ועל פי מחקריה של ד"ר תמיר גם באישון.
מתוך כך גילתה שקשתית העין היא תביעת האצבע היחידה היכולה להראות את כל השרשרת הדורית של האדם על יכולותיו ובעיקר על פציעותיו הדוריות אותם האדם צריך לשאוף לרפא על מנת למנוע עיכובים מנטליים או פיזיים ועל כך נשענת הפילוסופיה של "בראייה אחרת". 


"קשתית העין עשויה מאלפי כלי דם היוצרים מבנה ייחודי משלה. מבנה זה מולד ואינו משתנה ודרכו ניתן ללמוד את רבדיו של האדם בהיבטיו הדוריים והגנטיים. כלי דם משנים את צורתם, על פי התפישה, כשהאדם אינו פותר את הקונפליקטים בחייו ואלו הופכים לבעיות פיזיות. כך מתחיל האדם לרכוש רגישויות שהופכות לסימפטומים ולמחלות ובמקביל חלקים מהמבנה הראשוני של הקשתית מתחיל להשתנות."  

שלומית תמיר מתוך קורס אירידולוגיה 2013