דלג לתוכן המרכזי
מבזקים
מבזק לדוגמה
............................
מלא את הטופס לקבלת פרטים
או צור קשר בטלפון 052-360-6336
פגישת ייעוץ אישית

פגישת ייעוץ אישית

בפגישת הייעוץ עומד לרשותכם אסיסטנט שכותב את תוכן הפגישה בכדי שתוכלו להיות פנויים ולהתרכז בתוכן הדברים. האסיסטנט הינו חלק מצוות הקליניקה ומחויב לסודיות וצנעת הפרט. הוא אינו מתערב בתהליך הפגישה ומטרתו לסייע לכם בפגישה ולעיתים אף לאחריה.

מומלץ שתביאו עמכם מקלט כדי שתוכלו להתעמק ולהקשיב כמה פעמים שתבחרו בתוכן המרתק. מניסיון יש אילו שמקשיבים לתוכן במשך שנים ומבינים אותו לעומקו ברבדים שונים.

אחרי זמן מה, לא תמיד מוגדר, שלומית עוצרת ומבקשת תמיד רשות מהמטופל להמשיך. היא מבררת האם הוא מתחבר למידע, לשפה ול"בראייה האחרת" עד כה. אם הנכם מסכימים ממשיכים בפגישה.

מה אנחנו עושים בפגישת ייעוץ בראייה אחרת?

תארו לעצמכם שחייכם מתוארים בתסריט מסוים המציג קונפליקט שבגללו הגעתם לייעוץ. שלומית בפגישת הייעוץ מספרת לכם תסריט מרתק על חייכם מנקודת זמן של עבר בהקשר לקונפליקט או לכאב ומגלה לכם טפחיים ממה שידעתם או יתכן שידעתם אך לא קישרתם בין הדברים נכונה.

כדי להראות לכם את תת המודע שלומית נעזרת באמצעים שהם חלק מהכלים של "בראייה אחרת" כמו קשתית העין שהינה המצפן למי שהנכם כפתרון לחידה, מנדלות שעוצבו במיוחד ל"בראייה האחרת" ועוד כלים.

זוהי  פגישה המבקשת להראות לכם ראייה אחרת ונקודת מבט גבוהה יותר או תסריט מדויק יותר לסיפור חייכם.

תתפלאו לגלות כי כבר בחלק הראשון של הייעוץ תקבלו מענה על חלק גדול מהשאלות שאותם רציתם לשאול. לעיתים תכופות מתקבלות תשובות ישירות לדילמות המעסיקות אתכם טרם שאלתם. לעיתים עולות סוגיות בלתי פתורות מהעבר המתקשרות לדילמה העכשווית שבגללה הגעתם, אז נראה כי הדברים נפתרו חלקית, כך ששיעורים מסוימים קיבלו "תחפושת אחרת" (שלומית קוראת לזה שיעורים בתחפושת).

על פי התפישה של "בראייה אחרת", שינויים בחיינו יכולים להתרחש רק על ידי גילוי השיעור המדוייק שעלינו ללמוד באותו זמן. פה בדרך כלל מצוי המפתח להבנת הקשיים שלנו בכאן ובעכשיו. לא פחות חשוב מגילוי השיעור הוא עומק הבנת השיעור, "כי ההבנה היא הסוד של בראייה האחרת".

ומה לאחר הפגישה?

שלומית מבקשת מהמטופל תמיד לעכל את הפגישה: להקשיב להקלטה כמה פעמים בכדי להבין ולהפנים את עומק הדברים הנאמרים ככל שניתן. לראות את המוכנות, הבשלות והתעלות הנפש של המטופל למול השיעורים בחייו. הגישה של "בראייה האחרת" מאמינה בתהליכים ומדברת על "לראות יותר" ובכך לגדול יותר ע"י גילוי והבנת השיעורים החוזרים בחיינו.

"בראייה אחרת " מציעה מספר קורסים שבהם המטופל יכול ללמוד את התפישה ולהתאמן דרכה ולפתור את הקונפליקטים דרך תהליך קבוצתי מעמיק.

ניתן להגיע לפגישות אישיות אך שלומית ממליצה להעמיק בעבודה קבוצתית

  • חשוב לומר כי האזנה לתוכניות הרדיו של "בראייה אחרת" יכולות לתרום להבנה של נושאים שונים ומגוונים אך הם לחלוטין לא תחליף של ייעוץ ולימוד של התפישה לעומקה באמצעות קורסים וכדומה.
  • הפגישה כמובן איננה תחליף לטיפול/ייעוץ פסיכולוגי או רפואי כלשהו.


אבני הייסוד של "בראייה האחרת"
 
 ס' - סליחה, עם חלקים מן העבר עלי ידי חקירת השרשרות הדוריות אליהן האדם שייך (הנקבית - אמא, סבתא וכו',הגברית - אבא, סבא וכו'). חלק מתהליך הסליחה שעובר האדם קשור לחיבור או להפך, ניתוק מהשרשרת הדורית אליה הוא שייך. תהליך הסליחה הוא בראש ובראשונה הכרה וקבלה של המורשת הדורית המאפשרות את תיקונה של המורשת הדורית בהווה ולעתיד.
 
 ל' - לימוד שפה ייחודית שתעניק לבני האדם את הכלים להבין את הקשר בין שלושת ממדי הזמן של חייהם: עבר,הווה והעתיד. הבנתו של קשר זה מאפשרת לאדם לממש את יכולותיו ולממש את ייעודו במסע חייו הנוכחי. להביא אל חייו את השינוי אליו הוא מייחל.  
 
 ו'- אות מקודשת. האות ו' היא חלק מרכזי מהשם המפורש של האלוהות. האדם עשוי בצלם אלוהים ולכן אהוב, רצוי ומקובל בדיוק כפי שהוא. הסליחה היא חלק מהותי באלוהות, ולכן גם חלק מהותי באדם הנברא בצלמו. כשם שהאל סולח לבני האדם, על האדם לסלוח לעצמו ולאחרים. רק בדרך הסליחה יוכל האדם להתגבר על המכשולים הנקרים בדרכו ולצמוח מתוך הקשיים שהם מציבים בפניו. קשיים ועיכובים מקורם בהעדר סליחה.
 
 מ' - מהות מרכז ההוויה התמימה של האדם. בתמימותו הראשונית נמצא סוד הגעתו של האדם אל העולם ומשמעותה . הכלי לחשיפת המהות הראשונית של האדם היא שפתו הייחודית והאישית.
זוהי שפה שונה מהשפה היומיומית והכללית בכך שאיננה כופה על האדם נורמות חברתיות ודפוסים רגשיים שגויים.
 מציאת השפה האישית יוצרת אצל האדם איזון רוחני אקולוגי. היא מאפשרת לו להגיע אל האנשים, העיסוקים והתובנות הנכונים לו בלבד.
 
 ה' - מסמלת את המושג הוויה – מילה זו מכילה אותיות מקודשות, כאשר הופכים אותן מתגלה השם המפורש.  הווייתו של האדם היא הוויית האל, משום האדם עשוי בצלמו. "הוויה" בדומה לשם המפורש, היא מושג רחב המסמן את ההווה שלנו, על היבטיו הפיסיים, הרוחניים והרגשיים. דרכו אנו עורכים מסע אל העבר, סולחים לעצמנו ולאחרים ומתקנים את תפיסותינו. כאשר אין מתקנים את העבר, הופכים ההווה והעתיד להיות אותו עבר משובש וכואב ב"תחפושת אחרת".